12 Czerwca – Dziś świętują: Antonina, Jan, Leon.

20-lecie Z.K.S. ,,Slavia"

W sobotę 30 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Z.K.S ,,Slavia” Ruda Śląska.

Wczoraj, w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej, miała miejsce jedna z najważniejszych imprez w tegorocznym kalendarzu sportowym naszego miasta. Odbyło się bowiem 20-lecie istnienia Z.K.S. ,,Slavia” Ruda Śląska.Jak dotąd w dorobku Slavii znalazły się 394 medale zdobyte na szczeblu krajowym. Aż 123 spośród nich wywalczono natomiast na Mistrzostwach Polski seniorów. Nie sposób pominąć też sukcesów na arenie międzynarodowej, których Slavii również nigdy nie brakowało, o czym świadczy 18 medali. Warto odnotować też fakt, iż nieprzerwanie od roku 2014 Z.K.S. Slavia utrzymuje się w pierwszej trójce najlepszych drużyn w zapasach kobiet w Polsce.W czasie uroczystości przypomniano początki klubu oraz odznaczono najbardziej zasłużonych działaczy, trenerów i sportowców. Oprócz nich i sponsorów (przede wszystkim z Barbara Sp. z o.o.), w gali uczestniczyli zaproszeni goście: prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Karol Łebkowski, prezes Śląskiego Związku Zapaśniczego Krzysztor Ołenczyn, wiceprzewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Grzywaczewski, radni: Magdalena Szpotan, Piotr Topolski i Krzysztof Piechaczek, reprezentujący posła Marka Wesołego, posłanka Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Aleksandra Poloczek i dyrektor MOSiR Ruda Śląska Henryk Poppe. Specjalne odznaczenie otrzymał także prezydent Michał Pierończyk. W uznaniu za wieloletnie wsparcie dla Klubu i wkład w rozwój rudzkich zapasów, został uhonorowany Złotą Odznaką Polskiego Związku Zapaśniczego oraz wyróżnieniem „Zasłużony dla śląskich zapasów”.

Autor wpisu

Paweł Tulik
Paweł Tulik