Rudzcy pływacy z medalami w Austrii
Za pływakami z UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska pierwszy dzień International Swimcity Wels Meeting.
To już 53 edycja International Swimcity Wels Meeting. Zawody obywają się w Austrii, a uczestniczą w nich (oprócz gospodarzy) teamy z Włoch, Węgier, Czech, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowacji i właśnie Polski, w której składzie znaleźli się m.in. sportowcy z Manty. Rudzki klub reprezentują tam: Lena Jarek, Magdalena Procz, Maja Dąbrowska, Kinga i Lidia Bogacz, Antoni Dzieża, Jan Targosz, Melania Baran, Klara i Matylda Kowalskie, Victoria i Maja Maik, Maja Fyda, Nadia Kaczyca, Dominik Krząkała, Wojciech Cuper, Hanna Jędraszak, Wiktoria Trubic, Konrad Pietroniec, Lena i Daria Radwańskie, Piotr Sobkowicz, Marta Rogowicz, Bartek Gołąbek, Krzysztof Żeleźniak, Tomasz Pawłowski, Stanisław Wańha, Lena Mośko, Ewa Ulaniuk, Wojciech Karasz, Bartłomiej Gołąbek, Natalia Krzykowska, Igor Krzemień oraz Patrycja Pistelok.
Jednak najwięcej radości przyniosły UKS-owi dotychczasowe występy medalowe. Wyniki przedstawiają się tu następująco: Antoni Dzieża – 1 miejsce 100 m stylem motylkowym, 1 miejsce 100 m stylem klasycznym; Dominik Krząkała – 1 miejsce 100 m stylem motylkowym; Wojciech Karasz – 2 miejsce 100 m stylem motylkowym; Ewa Ulaniuk – 2 miejsce 100 m stylem motylkowym oraz Piotr Sobkowicz – 2 miejsce 100 m stylem klasycznym.
Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych dniach turnieju.





Foto: UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska