12 Czerwca – Dziś świętują: Antonina, Jan, Leon.

Powrót RKS ,,Mat" z rozgrywek II Ligi

1 czerwca, 2026

W piątek szachiści z Rudzkiego Klubu Sportowego „Mat” powrócili z rozgrywek II Ligi w wielkopolskim Sypniewie. Był to pierwszy występ naszego miejskiego klubu w rozgrywkach na tak wysokim (bo centralnym) szczeblu Drużynowych Mistrzostw Polski. Intensywne i wymagające rywalizacje trwały ponad tydzień i niestety, mimo walecznej postawy i ogromnego zaangażowania zawodników oraz trenerów, zakończyły się spadkiem klubu do II Ligi. Losy RKS-u ważyły się jeszcze w ostatniej rundzie. By osiągnąć wyznaczony cel i utrzymać się w II Lidze ,,Mat” musiałby wówczas jedynie zremisować, ale końcowy mecz, pełen zwrotów akcji i niekoniecznie przyjemnych niespodzianek, zakończył się przegraną Rudzian 2-4. Należy jednak pamiętać, że w sporcie, oprócz wyników, liczy się także motywacja do dalszych sukcesów, a rudzccy szachiści, choć wrócili do domu bez medali, to przywieźli ze sobą właśnie motywację i ambicję powrotu do ogólnopolskich szachownic w przyszłym roku. Drużyna zagrała w Sypniewie w następującym składzie: Piotr Wcisło, Adam Żyznowski, Szymon Ekiert, Leon Lewiński, Hanna Urban, Ewa Majchrzak oraz trenerzy: Marian Twardoń i Anna Hampel. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli Ewa Majchrzak, Hania Urban i Leon Lewiński. Na uwagę zasługuje też fakt, iż grający na wyższych szachownicach Piotr Wcisło, Adam Żyznowski i Szymon Ekiert, rywalizowali ze starszymi i wyżej notowanymi graczami.

Autor wpisu

Paweł Tulik
Paweł Tulik