Noc Muzeów w III LO
22.05.2026
18:00
II Liceum Ogólnokształcące w Kochłowicach - ul. Oświęcimska 90 Ruda Śląska
W piątek, 22 maja od godz. 18.00 III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej zaprasza mieszkańców na kolejną „Noc Muzeów” organizowaną w szkolnym Muzeum im. Pelagii Kwapulińskiej. Tym razem szczególnie oczekiwani są wszyscy miłośnicy monet, banknotów oraz innych znaków pieniężnych na, specjalnie na tę okazję przygotowaną, wystawę numizmatów.
Organizatorzy zachęcają także do udziału w akcji „Zatrzymaj czas – czekamy na Wasze pamiątki z przeszłości” – wszystkie ofiarowane eksponaty zasilą zbiory szkolnego muzeum.
To wyjątkowe wydarzenie potrwa do godz. 1.00 23 maja.

Autor wpisu