Mała Zosia przez jeden dzień rządziła Rudą Śląską!
2 czerwca, 2026
Mała Zosia dziś przejęła stery Rudy Śląskiej. Sześcioletnia zwyciężczyni konkursu z okazji Dnia Dziecka objęła na jeden dzień zaszczytną funkcję Dziecięcego Prezydenta Miasta. W finałowym pojedynku na spryt i refleks zdobyła najwięcej punktów, dzięki czemu mogła zasiąść w prezydenckim fotelu i przeżyć przygodę, którą z pewnością zapamięta na długo.
Młoda gospodyni miasta z ogromną ciekawością i energią poznawała dziś kulisy pracy urzędu. Towarzyszyła prezydentowi Michałowi Pierończykowi, uczestniczyła w spotkaniach, zaglądała do gabinetów urzędników i sprawdzała, jak wygląda codzienna praca urzędu. Nie zabrakło też wizyty w Szkole Podstawowej nr 17, gdzie mogła zobaczyć jedną z najnowszych miejskich inwestycji.





Autor wpisu