Zwycięstwo zielonych

08-03-2014, 23:31 Sandra Hajduk

Znacznych rozmiarów zwycięstwo nad AZS-em Politechniką Świętokrzyską odniósł dziś SPR Grunwald Ruda Śląska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33:19.

To halembianie jako pierwsi umieścili piłką w siatce gości w drugiej minucie meczu i od tego momentu do ostatniego gwizdka ani na moment nie oddali prowadzenie rywalom. Punkty zdobywali oni w zasadzie seriami, co w dużej mierze było możliwe dzięki rozsądnej grze w obronie. Efekt: na przerwę gospodarze schodzili z przewagę 11 trafień.

Początek drugiej odsłony spotkania to nadal dobra gra „zielonych”. Ich przewaga w dalszym stopniu rosła i na 11 minut przed końcem spotkania wynosiła 16 trafień. W końcówce oba zespoły walczyły bramka za bramkę. Rudzianie nie byli bowiem w stanie zatrzymać Banacha i Glity. „Zieloni” nie pozwolili jednak gościom za bardzo odskoczyć i ostatecznie zwyciężyli różnicą 14 bramek.

SPR Grunwald – AZS Politechnika Świętokrzyska 33:19 (19:8)

SPR Grunwald: Drobisz, Borecki, Wolniaczyk – Waszak 1, Hartel, Kmieć 5 , Stogowski, Zarzycki 5, Płonka 2, Kurzawa 8, Piekarczyk 2, Lange 2, Kowal 3, Ł. Wodarski 1, Gansiniec 4.
Trener: Marcin Księżyk