Zwycięstwo Zgody po rzutach karnych

08-02-2022, 13:26 Dawid Kosmalski

W sobotę (5.02) w bielszowickiej hali szczypiornistki Zgody zmierzyły się z niżej notowanymi rywalkami, co wcale nie oznaczało łatwiej przeprawy. W regulaminowym czasie gry padł remis 28:28 (14:15). Zgoda Bielszowice pokonała UKS Handball 28 Wrocław dopiero w rzutach karnych.

Spotkanie z wrocławiankami rudzkie piłkarki ręczne rozpoczęły od wyjścia na prowadzenie przez rzut karny. Pierwszą bramkę dla Zgody w 2022 roku w I Lidze Kobiet zdobyła Martyna Krzysteczko, która w całym meczu strzeliła sześć bramek (najwięcej w zespole Zgody). W pierwszej połowie inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Najpierw trzy bramki przewagi wypracował sobie UKS, aby następnie ją stracić i gonić rywalki. Ostatecznie Zgoda do przerwy przegrywała 14:15, tracąc ostatniego gola w osłabieniu, co dawało sporą nadzieję na poprawę w drugich 30 minutach.

Po przerwie strzelanie ponownie rozpoczęła Martyna Krzysteczko, wykorzystując rzut karny. Jednak to wrocławianki przejęły inicjatywę w meczu. Momentami wyprzedzały rudzianki czterema bramkami, aby na siedem minut przed końcem czasu prowadzić 25:28. W okolicach 54. minuty spotkania przeciwniczki Zgody były nawet osłabione brakiem aż dwóch zawodniczek wskutek kar. Dzięki temu bielszowiczanki zaczęły skracać dystans. Kluczowe dla remisu okazały się trzy zdarzenia: rzut w poprzeczkę obrotowej UKS-u Karoliny Łuszczyńskiej przy stanie 27:28, gol na remis zdobyty przez Joannę Kanię ze Zgody, a następnie interwencja bramkarki z Rudy Śląskiej, Agnieszki Zimowskiej, która zamknęła drogę UKS-owi do zwycięstwa.

Wobec remisu doszło do rzutów karnych. Wrocławianki, choć w trakcie meczu wykorzystały wszystkie rzuty karne, to w rozstrzygającej serii nie zdobyły ani jednej bramki. W poprzeczkę trafiła Magdalena Maziarz, a Mariola Wałowska i Julia Padula nie były w stanie pokonać bramkarek Zgody. Dla Bielszowic bramki zdobyły Martyna Krzysteczko, Daria Nawrocka oraz Joanna Kania. Dzięki zwycięstwu Zgoda przesunęła się na 7. miejsce w tabeli grupy B I Ligi Kobiet.