Zwycięstwo z Wyzwoleniem

21-04-2013, 16:08 Sandra Hajduk

GKS Grunwald Ruda Śląska pokonał w Chorzowie tamtejszy AKS Wyzwolenie. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Dobrze zaczęła to spotkanie ekipa z Rudy Śląskiej. Już w siódmej minucie piłkę po wybiciu przez Lamliha przejął Kot. Podał on do Ciołka, którego podanie równoległe do bramki wykorzystał Stawowy, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Zieloni w dalszym ciągu szukali swojej szansy. Prowadzenie zwiększyli 11 minut później, kiedy to po dośrodkowaniu Szczypiora, głową w siatce rywali umieścił futbolówkę Szpoton. Gospodarze nie złożyli jednak broni i w 22 minucie zdołali strzelić bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników AKS-u wycofał piłkę do wbiegającego kolegi, a ten z linii pola karnego uderzył i umieścił piłkę w siatce zielonych. W 34 gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania – wrzutkę w pole karne chciał wykorzystać jeden z chorzowian, ale jego uderzenie z pierwszej piłki było niecelne. W ostatniej minucie pierwszej połowy prowadzenie Grunwaldu mógł jeszcze zwiększyć Dreszer, ale jego uderzenie na dalszy słupek było niecelne.

Zaledwie trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry przed szansą strzelenia bramki stanął Ciołek, ale futbolówka po jego uderzeniu z dystansu na dalszy słupek przeleciała tuż obok bramki. Zaledwie dwie minuty później znów Ciołek znalazł się w takiej samej sytuacji i ponownie piłka minimalnie minęła bramkę. W 72 minucie Kot podał do Stawowego, a ten uderzając z pierwszej piłki trafił prosto w golkipera gospodarzy. Minutę później bliski trafienia głową był Szpoton. Próby podwyższenia prowadzenia zostały ukoronowane w 78 minucie, gdy podanie Ciołka wykorzystał Kot i po okiwaniu obrońcy gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i to GKS Grunwald wywiózł z terenu rywala cenne trzy punkty.

AKS Wyzwolenie Chorzów – GKS Grunwald Ruda Śląska 1:3 (1:2)

GKS Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Oswald, Jarczyk (kpt), Łęcki - Maciongowski, Szpoton - Stawowy (77' Gruchalski), Dreszer, Szczypior (90' Simon) - Kot (88' Zuga), Ciołek
Rezerwa: Bolik - J.Brzozowski, Kucharz, Poprawa
Trener: Teodor Wawoczny, II trener: Jacek Bratek