Zwycięstwo z kontrataku

05-11-2012, 14:36 Sandra Hajduk

Kolejne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Zgody, które w sobotę przed własną publicznością pokonały Start Michałkowice 36:16 (20:4).

Chociaż to gospodynie były faworytkami tego spotkania to jako pierwsze dwie bramki zdobyły przyjezdne. Ich passę przerwała Katarzyna Góral. Od dziesiątej minuty to rudzianki sukcesywnie punktowały, podczas gdy przyjezdnym trafić do bramki udało się tylko jeden raz. Efektowne kontry pozwoliły na zakończenie tej części gry wynikiem 20:4.

W drugiej części spotkania gra bardziej się wyrównała. Rudzianki grały spokojniej zdając sobie sprawę z tego, że dzięki zaliczce z pierwszej połowy w zasadzie mogą być pewne wygranej. Dopiero w końcówce spotkania ponownie pokazały klasę. Kilka trafień zaliczyła Anna Olszynka, a ostatni punkt zdobyła wkrętką Natalia Świderska i spotkanie ostatecznie zakończył się wynikiem 36:16.

Zgoda: Wróbel, Ploch – Góral 3, Kraśnicka 1, Jasińska 5, Ignatova 5, Maciejowska 1, Bogusz 2, Warzecha, Michalska 2, Olszynka 10, Muszioł, Świderska 7.
Trener: Wiktoria Flizikowska