Zwycięstwo u siebie

01-05-2013, 14:05 Sandra Hajduk

GKS Grunwald zmierzył się dzisiaj z Przyszłością Ciochowice. Zieloni, grający po raz pierwszy w tej rundzie przed własną publicznością, dali swoim kibicom powód do radości – wygrali 2:1.

Chociaż od początku meczu Grunwald był stroną dominującą to jako pierwsi bramkę strzelili goście. W 27 minucie zawodnik Przyszłości wychodził na pozycję. Został on sfaulowany przez bramkarza zielonych. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Czaja. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy zieloni zdołali doprowadzić do remisu - w 43 minucie po zamieszaniu w polu karnym podanie Dreszera wykorzystał Szpoton i z bliska umieścił futbolówkę w siatce gości.

W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała. W 61 minucie sędzia podyktował wolny dla Grunwaldu. Do piłki podszedł Szczypior i uderzył piłkę tak, że ta przeleciała tuż przy słupku i wpadła do bramki. Grunwald objął prowadzenie. Gospodarzom jeszcze raz udało się później umieścić piłkę w siatce gości – w 73 minucie strzał Stawowego dobił Kot, ale sędzia gola nie uznał. Do końca spotkania obie strony szukały swojej szansy na strzelenie kolejnego gola, ale brakowało wykończenia akcji i szczęścia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grunwaldu 2:1.

Grunwald Ruda Śląska - Przyszłość Ciochowice 2:1 (1:1)

GKS Grunwald Ruda Śląska: Lamlih – Oswald, Szpoton, Jarczyk, Maciongowski, Szczypior, Ciołek, Łęcki, Dreszer, Kot, Stawowy.

Rezerwa: Bolik, Zuga, Kucharz, Brzozowski, Szczygieł, Lein, Gruchalski.

Trener: Teodor Wawoczny, II trener: Jacek Bratek.