Zwycięstwo po raz trzeci

06-04-2014, 09:40 Sandra Hajduk

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła w sobotę Slavia Ruda Śląska. Tym razem jej wyższość musiał uznać Gwarek Tarnowskie Góry, który przed własną publicznością przegrał 2:4.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu Slavii. Nie minęła minuta od gwiazdka rozpoczynającego mecz, a na strzał z 20 metrów zdecydował się M. Rejmanowski. Piłka po jego uderzeniu wpadła prosto do bramki i Slavia objęła prowadzenie. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu dziesięć minut później i chociaż w tej części gry to oni lepiej prezentowali się na boisku to Slavia zagrała do końca i to się opłaciło. W 43 minucie po rzucie z autu zamieszanie podbramkowe wykorzystał Met i to rudzianie schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

Rozmowa z trenerem bardzo dobrze zadziałała na zespół Slavii. Na boisku prezentował się on w drugiej części gry lepiej niż ekipa gospodarzy. To udało się potwierdzić kolejnymi celnymi trafieniami. W 52 minucie podanie Moritza wykorzystał T. Rejmanowski i było 1:3. 21 minut później piłkę w siatce umieścił Piwczyk jeszcze powiększając przewagę swojej drużyny. W końcówce rudzianom zabrakło odrobiny koncentracji przez co ostatnie zdanie należało do gospodarzy, którzy w 89 minucie po rzucie rożnym trafili do bramki strzeżonej przez Frankego, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:4.

Gwarek Tarnowskie Góry – Slavia Ruda Śląska 2:4 (1:2)
Slavia Ruda Śląska: Franke – Puschhaus, M. Rejmanowski, Witor, Moritz, Kowalik, Piwczyk, T. Rejmanowski, Gancarczyk, Szaruga

Trener: Marek Piotrowicz

II trener: Krzysztof Szaton