Zwycięstwo na deser

19-04-2012, 14:58 Administrator WR

Już tylko o honor grali w meczu przedostatniej kolejki szczypiorniści Grunwaldu. Rudzianie nie mając już szans na awans do pierwszej ligi, chcieli jak najkorzystniej zaprezentować się przed własną publicznością. Udało im się to w stu procentach, jednak rywal zadania im nie utrudniał. Juvenia Rzeszów to przedostatnia drużyna w tabeli, na dodatek do Rudy Śląskiej przyjechała w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu.

Grunwald był więc zdecydowanym faworytem i jedynie w kilku pierwszych minutach kibice oglądali wyrównany bój. „Siódemka” z Rzeszowa pierwsza zdobyła bramkę, a w 8 minucie na tablicy świetlnej widniał remis 4:4. Później jednak dwie bramki Piotra Kowala pozwoliły rudzianom uzyskać pierwszą w tym meczu dwubramkową przewagę. W 24 minucie goście doprowadzili do różnicy jednobramkowej (12:11 dla Grunwaldu), ale skuteczna gra gospodarzy pozwoliła ekipie Marcina Księżyka zakończyć pierwszą odsłonę z zaliczką czterech bramek.

Po przerwie, gdy goście zaczęli opadać coraz bardziej z sił, Grunwald miał zdecydowanie łatwiejsze zadanie. Kolejne bramki zdobywali Piotr Kowal i jego koledzy, a rudzianie po 40 minutach prowadzili 24:14. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali różnicą 13 goli.

Grunwald Ruda Śląska – UKS Juvenia Rzeszów 35:22 (18:14)

Grunwald: Wolniaczyk, Błaś – G. Lisowski 4, Hartel, Januszek 2, Młodzieniak 1, Płonka 1, Mateja 1, Borowiec 3, Ł. Wodarski 2, Gansiniec 7, P. Lisowski 3, Kowal 9, Lange 2.

Trener: Marcin Księżyk