Zwycięstwo Gwiazdy na koniec sezonu

12-04-2022, 13:41 Dawid Kosmalski

W sobotę (9.04) Gwiazda Ruda Śląska wygrała z AZS UMCS Lubin 5:4 w ramach ostatniej kolejki 1 ligi futsalu w sezonie. Rudzka drużyna zakończyła rozgrywki na 6. miejscu.

Rudzcy futsaliści pożegnali się zwycięstwem z ligowymi zmaganiami. Bohaterem sobotniego meczu okazał się Amadeusz Pasierb, który zdobył trzy gole. Strzelanie rozpoczął już w 4. minucie, a drugą bramkę, zdobytą efektownym uderzeniem pod poprzeczkę, dołożył cztery minuty później. Choć Gwiazda w pierwszej połowie miała znaczącą przewagę, to nie ustrzegła się błędów w obronie. Jednym ze skutków był gol Jakuba Wankiewicza, który dał Akademikom z Lublina szansę na korzystny wynik w drugiej połowie. Rudzianie jednak nie zapomnieli, jak w poprzednim meczu domowym z Siemianowicami roztrwonili trzybramkowe prowadzenie i tym razem zaprezentowali się znacznie lepiej. Na 3:1 podwyższył Gładkowski, a na 4:1 bramkę zdobył bramkarz Gwiazdy, Bogdziewicz. W ostatnich dwóch minutach meczu goście doprowadzili do stanu 4:3, następnie hat-tricka skompletował Pasierb, po czym goście znów zmniejszyli defi cyt do jednej bramki (tu hat-tricka ustrzelił Wankiewicz). Jednak na wyrównanie nie było już czasu.

Od kilku kolejek było jasne, że naszemu zespołowi nie grozi spadek z pierwszej ligi, jak również nie ma już szans na uzyskanie miejsca premiowanego barażem o Futsal Ekstraklasę. Do wyższej klasy rozgrywkowej z kompletem zwycięstw awansował BSF Bochnia, a na miejscu barażowym uplasował AZS UŚ Katowice, który o awans zagra z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – drugim zespołem grupy północnej.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UMCS Lublin 5:4 (2:1)
Pasierb 4’, 8’, 40’, Gładkowski 22’, Bogdziewicz 36’ – Wankiewicz 12’, 39’, 40’, Ostrowski 39’
Żółte kartki: Marcin Ostrowski, Maciej Ostrowski, Sekrecki (AZS)
Gwiazda (pierwsza piątka): Bogdziewicz – Małek, Pasierb, Dynek, Gładkowski
AZS (pierwsza piątka): Parzyszek – Wankiewicz, Ławicki, Zdunek, Mietlicki