Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zwycięstwo Gryfów na koniec rundy

19-11-2019, 15:31 KS Rugby Ruda Śląska

Koniec sezonu bezapelacyjnie należał do Gryfów, które pokazały, na co je stać. W ostatnim meczu rundy jesiennej drugiej ligi, który odbył się w sobotę (9.11) na Burloch Arenie, Gryfy Ruda Śląska podjęły zespół Alfy Bydgoszcz i mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Rudzianie od początku spotkania mocno „przycisnęli” rywali, szybko zdobywając dwa przyłożenia za sprawą Zabiegały  i Jankowskiego. Zespół przyjezdny jedyną szansę upatrzył z swojej formacji młyna, która z pewnością była większa i cięższa od młyna Gryfów. Właśnie te kilogramy pozwoliły gościom na zdobycie kontaktowych przyłożeń w pierwszej połowie, jednak Gryfy potrafiły odpowiedzieć przyłożeniami Imaniego, Chege i ponownie Zabiegały. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem rudzian 31:12.

W drugiej części meczu zespół gości wziął się do roboty i coraz częściej gra toczyła się na połowie Gryfów. Aż trzy razy zawodnicy Alfy potrafili przyłożyć w tej połowie, jednak wypracowana w pierwszej połowie przewaga, oraz przyłożenia Kołodzieja i ponownie Imaniego pozwoliły Gryfom na odniesienie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

Tym spotkaniem Gryfy zakończyły rundę jesienną rozgrywek drugiej ligi, do gry wrócą wiosną. Przezimują na czwartym miejscu w tabeli.

Punkty dla Gryfów zdobyli: Mateusz Zabiegała-  18 pkt. (2P, 4pd), Mykeltie Imani - 10 pkt. (2P),  Marcin Jankowski - 5 pkt. (1P), Danson Chege - 5 pkt. (1P), Patryk Kołodziej - 5 pkt. (1P)

Skład Gryfów: Jakub Krupiński,Danson Chege, Filip  Kuniczkowski, Marcin Pyrek, Łukasz Pastuszka, Łukasz Drab, Dawid Dróżdż, Marcin Mucha, Kamil Noga  (Niepsuj Tomasz), Mateusz Zabiegała, Rafał Hadelka,   Marcin Jankowski  (Kompała Łukasz), Michał Jurczyński, Mykeltie Imani, Patryk Kołodziej. Trener Mariusz  Świerczyński.

 

Rugby Ruda Śląska – Alfa Bydgoszcz 43:29 (31:12)


Komentarze