Zwycięska Gwiazda

18-03-2012, 07:27 Robert Dłucik

Podopieczni Rafała Krzyśki przełamali passę meczów bez zwycięstwa i w sobotni wieczór pokonali 5:4 sąsiada z tabeli Pogoń Szczecin. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli gospodarzy: w 2 minucie bramkę zdobył Siadul, a w 6 z parkietu wyleciał bramkarz Pogoni, który zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Hewliku. Gwiazda nie wykorzystała dwuminutowego okresu gry w przewadze liczebnej, za to w 10 minucie gości wyrównali po strzale Jurczaka. Odpowiedź rudzian była szybka: najpierw Bugański, a potem Słonina dali Gwieździe dwubramkową przewagę. W 17 minucie portowcy znów złapali kontakt, ale po minucie zrobiło się już 4:2 po kolejnej bramce Siadula.

Na brak goli nie można było narzekać również po przerwie. Pogoń wyszła na parkiet mocno zmobilizowana i po trzech minutach gry doprowadziła do remisu. Trener Krzyśka szybko poprosił o czas. Pomogło, bo w 25 minucie Jonczyk wykorzystał podanie Słoniny i było 5:4.

Przyjezdni do końca ambitnie walczyli o uratowanie choćby jednego punktu, ale Krzyśka w bramce Gwiazdy okazał się zaporą nie do pokonania. Raz – na kilkanaście sekund przed końcem – uratował go też słupek.