Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znowu pobiegli z wiewiórką

05-08-2019, 20:41 Agnieszka Lewko

Ponad 300 osób wzięło udział w sobotnim (3.08)  „Biegu Wiewiórki”. Sportową rywalizację jak zawsze rozpoczęły dzieci, które miały do pokonania 1 km. Na starszych czekała pętla o długości 4,2 km, którą biegacze mogli pokonać maksymalnie pięć razy, a zawodnicy w konkurencji nordic walking trzy razy.  „Bieg Wiewiórki” w halembskim lesie odbył się już po raz szósty w tym roku, a biegacze i miłośnicy nordic walking swoją sprawność fizyczną będą mieli okazję sprawdzić jeszcze we wrześniu, październiku i listopadzie.

- Ten bieg przede wszystkim ma uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić.  Bardzo cieszymy się, że z  wiewiórką za każdym razem biegają całe rodziny. To wspaniała okazja, żeby na chwilę oderwać się od codzienności i spędzić czas na powietrzu – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

 Tradycyjnie już bieg rozpoczynał się i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej nr 15 Sportowej. W trakcie biegu jego uczestnicy pokonali pętlę o długości 4,2 km (do pięcu razy), która przebiegała przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogły sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m.

– Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam decyduje, ile okrążeni chce pokonać. Nie ma żadnego przymusu – informuje Aleksandra Poloczek.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Wysokość wpisowego na bieg i nordic walking wynosi 15 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. W przypadku zapisów w biurze zawodów w dniu biegu opłata wyniesie 25 zł (osoby dorosłe) i 10 zł (dzieci). W tym roku biegi odbędą się jeszcze: 7.09, 12.10.  i 9.11.

 


Komentarze