Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znowu pobiegli z wiewiórką

29-06-2021, 12:43 AL

Wiewiórka powróciła po rocznej przerwie! W sobotę (26.06) miłośnicy aktywnego stylu życia mogli sprawdzić swoje możliwości na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 oraz w halembskim lesie. Bieg rozpoczął piąty już cykl tej popularnej sportowej imprezy. W biegu najpierw wystartowali najmłodsi, a zaraz po nich dorośli.


Tak jak każdego roku bieg rozpoczął się i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy pokonywali pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, sprawdziły swoje siły na dystansie 1000 m. Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam mógł zdecydowac, ile okrążeni pokona. Maksymalnie biegacze mogli pokonać pętlę pięć razy, czyli w sumie zrobić 21 km, a osoby, które wystartowały w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonały 12,6 km.


Warto przypomnieć, że podczas każdego biegu prowadzona jest klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Z kolei pod koniec cyklu wręczone zostaną medale dla najaktywniejszych uczestników, którzy wystartują w co najmniej 4 biegach, w tym koniecznie w ostatnim, na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, dotyczy również biegu dzieci na dystansie 1000 m.


Komentarze