Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znów remis

03-09-2013, 10:49 Sandra Hajduk

Kolejny remis zaliczyła drużyna Slavii Ruda Śląska. Rudzianie zmierzyli się na wyjeździe z RKS-em Grodziec. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę. Obecnie Slavia zajmuje 13 miejsce w tabeli i od początku sezonu nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa.

 

Pierwsza połowa spotkania stała na średnim poziomie. Chociaż to rudzianie dłużej utrzymywali się przy piłce, to takiego stanu rzeczy nie udało im się wykorzystać. Grą nie zachwycali także gospodarze i na przerwę oba zespoły schodziły bezbramkowo remisując.

 

W drugiej połowie na boisku zrobiło się zdecydowanie ciekawiej. Zaledwie trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry wynik otworzył Zalewski. Pięć minut później zawodnik RKS-u został ukarany czerwoną kartką za akcję ratunkową i gospodarze grali w osłabieniu. Slavia nie zdołała jednak tego wykorzystać. Mało tego – w 54 minucie rudzianie stracili prowadzenie. Piłka po uderzeniu jednego z będzinian, po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Frankego. W 75 minucie meczu drugą żółtą kartką został ukarany Moritz i szanse się wyrównały. Jednak w końcówce bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę byli gospodarze. W 91 minucie Franke bardzo dobrze zachował się w sytuacji sam na sam z zawodnikiem z Grodźca, natomiast dwie minuty później piłka po rajdzie zakończonym strzałem zawodnika RKS-u odbiła się od słupka. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

 

RKS Grodziec – Slavia Ruda Śląska 1:1

Slavia Ruda Śląska: Franke – Klimas, Szaruga, Skorupski, Moritz – Lach, Met, Rejmanowski M, Pożoga, Gancarczyk – Zalewski

Trener: Roman Cegiełka


Komentarze