Znów liderem

20-10-2013, 21:01 Sandra Hajduk

W niedzielę futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska podejmowali przed własną publicznością rezerwy Wisły Krakbet Kraków. Dzięki zwycięstwu 7:1 rudzianie ponownie zasiedli w fotelu lidera grupy południowej I ligi.

Gospodarze po raz kolejny bardzo dobrze weszli w mecz. Efektem tego było objęcie przez nich dość szybko prowadzenia. W drugiej minucie spotkania po zamieszkaniu pod bramką gości piłkę strzałem umieścił w siatce Siadul. Ten sam zawodnik strzałem z pierwszej piłki znów zdołał pokonać golkipera gości zaledwie dziewięć sekund później. W pierwszej połowie Siadul zdobył jeszcze jednego gola, kompletując tym samym hat-tricka. Mimo tego, że rudzianie mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji to w tej części gry nie udało im się jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenia. Za to na trzy minuty przed przerwą krakowianie zdobyli jedyną jak się później okazało bramkę.

W drugiej części gry tempo spotkania spadło. W 25 minucie kolejne trafienie zaliczył Siadul. Następnie chociaż rudzianie mieli przewagę to na zdobycz bramkową przełożyła się ona dopiero w końcówce meczu. Wtedy w ciągu półtorej minuty na listę strzelców wpisali się: Łuszczek, Białek i Działach, przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny.

Gwiazda Ruda Śląska – Wisła II Krakbet Kraków 7:1