Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zmiana za trzy punkty

21-10-2012, 13:25 Sandra Hajduk

Urania Ruda Śląska – Unia Dąbrowa Górnicza 1:0 (0:0)

Bramki dla Uranii: Kubiak

W pierwszej połowie spotkania, chociaż to Urania stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych, nie udało jej się objąć prowadzenia. Już w piątej minucie gry ładnie wszedł lewą stroną boiska Kamieński, jednak po jego strzale tuż przy słupku bramkarz gości zdołał sparować na róg. Po kilku akcjach kochłowiczan goście dopiero w 13 minucie zdołali po raz pierwszy stworzyć zagrożenie pod bramką Uranii. Piłka po uderzeniu głową jednego z zawodników Unii przeleciała obok słupka. Chwilę później odpowiedziała Urania – po strzale Kornasa na długi słupek piłka także przeleciała obok bramki. Następnie przed kilkoma dogodnymi okazjami do strzelenia bramki stanął Miszka. Najpierw w 24 minucie po wrzutce z rożnego strzelił głową stojąc tyłem do bramki – piłka poszybowała nad poprzeczką. Zaledwie osiem minut później, po dośrodkowaniu Kamieńskiego, Miszka próbował „nożycami” zaskoczyć bramkarza gości, ale nie trafił czysto w piłkę – zdołał się jednak podnieść i dobić piłkę, która po tym uderzeniu przeleciała obok bramki.

W drugiej połowie meczu tempo gry trochę spadło. W 53 minucie zaskoczyć Pardelę próbował zawodnik gości, jednak piłka po jego strzale z dystansu obiła słupek bramki kochłowiczan. W 72 minucie na boisko wszedł Kubiak i jak się później okazało była to zmiana trafna. W 81 minucie właśnie ten zawodnik po dobrym dograniu piłki w pole karne strzelił tuż przy słupku zdobywając jedyną, jak się po chwili okazało, bramkę w tym spotkaniu.

Urania: Pardela, R.Grzesik, Baran, Jańczak, Lenkiewicz, Kamieński (82’ Ogonowski), Piszczatowski, Oczko (72’ Kubiak), Kornas, Miszka (90’ Gabryś), Zalewski

Trener: Stanisław Mikusz


Komentarze