Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zmagania na matach

26-11-2017, 15:40 Agnieszka Lewko

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworaka - wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski w zapasach - odbył się w sobotę (25.11) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Bytomiu. Swoje siły w zapasach w stylu klasycznym sprawdziło około 100 zawodników z Polski i zagranicy, wśród których nie zabrakło także przedstawicieli rudzkiej Pogoni oraz Slavii. Turniej zorganizowany został już po raz 27.

- Zapasy to sport bardzo kontaktowy, indywidualny i szalenie wymagający. Trzeba być zdyscyplinowanym i wszechstronnym. Natomiast od zawodnika wymagana jest siła, technika, wytrzymałość, szybkość i zwinność – podkreśla Piotr Topolski, organizator turnieju i trener zapaśników Pogoni.

Na rudzkich matach pojawili się zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy z roczników od 2001 do 2007.  Zapaśnicy walczyli w stylu klasycznym, czyli najstarszym, który charakteryzuje się główni tym, że chwyty dozwolone są wyłącznie powyżej pasa. Turniej zapaśniczy organizowany jest co roku po to, żeby spopularyzować ten sport, a także pokazać jego piękno oraz style.


Komentarze