Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zmagania harcerzy

12-11-2013, 14:08 Sandra Hajduk

Po raz trzynasty zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Ruda Śląska spotkali się by rywalizować ze sobą w turnieju tenisa stołowego oraz uczcić na sportowo Święto Niepodległości. W szranki stanęło i dzielnie rywalizowało o tytuł harcerskiego mistrza białej piłeczki ponad 70 osób. Impreza odbyła się w sobotę 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 15 w Rudzie Śląskiej-Halembie.


Od 2000 roku przy współpracy z UKS-em Halembianką organizujemy ten turniej – tłumaczy harcmistrz Bogdan Blaut, organizator imprezy i dodaje: -Od dwóch lat turniej jest także sposobem na uczczenie Dnia Niepodległości. Dzięki temu przy jednak okazji łączymy przyjemne i pożyteczne – wychowanie patriotyczne i sportowe.


W turnieju wystartowali mali i duzi.


Poziom jest zróżnicowany, bo w turnieju biorą udział zarówno dzieci jak i dorośli. Warto propagować ten sport, bo dzięki niemu można nie tylko miło spędzić czas, ale także rozwinąć myślenie i poćwiczyć koordynację – mówiła Bożena Polińska-Zocłońska, sędzia główny zawodów.


Rywalizacja sportowa jednak zdaniem uczestników zeszła na drugi plan. Najważniejsza była bowiem dobra zabawa.


– Głównie jest to dobra zabawa. Po to tak naprawdę tu przychodzimy. Mamy okazję powygłupiać się ale taż sprawdzić swoje umiejętności – mówiła 14-letnia Sandra Kurzeja, uczestniczka turnieju.


W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Zuzanna Czyż, Mokołaj Skuczeń, Katarzyna Honorowicz , Michał Peteja , Sandra Kurzeja, Daniel Miemiec, Kamila Hergesel , Marek Skuczeń.


Pokonani obiecali szlifować formę na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się w przyszłym roku.


Komentarze