Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złowili mistrzostwo świata

16-08-2019, 12:27 Agnieszka Lewko

O Macieju Białdydze z Rudy Śląskiej znów zrobiło się głośno, lecz tym razem odniósł sukces jako trener, a nie jako zawodnik. Na Mistrzostwach Świata Młodzieży U 15, U20 i U25, które odbyły się w miejscowości Ciudad Real w Hiszpanii na rzece El Vicario, kadra narodowa U20 pod okiem rudzianina zdobyła złoty medal oraz dwa medale indywidualnie - złoty i brązowy. Zawody odbyły się w miniony weekend.

- W zawodach w Hiszpanii wystartowało dwanaście drużyn narodowych w naszej kategorii wiekowej. Drużyna liczyła pięciu zawodników i każdy z nich łowił  w osobnym sektorze z resztą zawodników z innych reprezentacji - opowiadał Maciej Białdyga, trener kadry. - Indywidualnym mistrzem świata- czyli złotym medalistą został Bartosz Krzyżak, a brązowy medal zdobył Bartłomiej Okoń. To zwycięstwo to  dla mnie wielka radość i sukces - dodał.

Maciej Białdyga podczas hiszpańskich mistrzostw sprawdził się w roli trenera kadry, jednak rudzianin jest również zawodnikiem kadry seniorów, który bierze udział w zawodach kadry narodowej. Przypomnijmy, w 2014 roku został mistrzem świata w wędkarstwie. Wędkarz razem z kolegami z polskiej reprezentacji zdobyli  mistrzowski puchar świata jako drużyna. Pokonali wtedy 17 krajów.


Komentarze