Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złoty medalista

03-03-2021, 15:01 Agnieszka Lewko

Przemysław Kozłowski złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4x200 m. To pierwsze złoto i siódmy medal MP w karierze młodego rudzianina. Indywidualnie zawodnik znalazł się na 4. miejscu. Rywalizację na 200 m zakończył z wynikiem 21,69.

- Wszystkie moje poprzednie medale były w kolorach srebrnym oraz brązowym. Złoty zawsze smakuje inaczej - lepiej i jeszcze mocniej motywuje do dalszej pracy oraz przesuwania swoich granic coraz dalej, szczególnie po nieudanych poprzednich sezonach, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i walczyć o kolejne medale, w szczególności indywidualne oraz o kwalifikacje na imprezy mistrzowskie - mówi Przemysław Kozłowski. - W rywalizacji indywidualnej udało mi się zdobyć najbardziej pechowe miejsce dla sportowca, bo czwarte, ale ono także jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się startami i walkę o występ w tegorocznej letniej uniwersjadzie lub kto wie...może w igrzyskach? Trzeba mierzyć wysoko – dodaje.

Warto dodać, że rudzianin aktualnie (od sierpnia 2020 r.) reprezentuje klub AZS AWF Katowice, a wcześniej odnosił sukcesy jako wychowanek TL Pogoń Ruda Śląska. Co więcej sztafeta rudzkiego lekkoatlety osiągnęła bardzo dobry czas, zabrakło jej 0,4 sekundy do klubowego rekordu Polski.


Komentarze