Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złoty karateka

22-10-2018, 15:43 Agnieszka Lewko

Łukasz Dymek został podwójnym mistrzem Polski. Młody zawodnik Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin, które odbyły się w sobotę (20.10)  w Tarnowskich Górach, zdobył dwa złote medale w konkurencji kata (formy) i kumite (walka) w kategorii 60 kg.  

- Konkurencja kata odbyła się w dwóch turach: eliminacyjnej, gdzie zawodnicy wykonywali wylosowane kata oraz finałowej wykonując kata dowolne. Była to bardzo liczna konkurencja, bo aż 36 zawodników stanęło do rywalizacji - powiedział Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. -  W konkurencji kumite Łukasz rywalizował z 18 zawodnikami z całej Polski. Do finału musiał stoczyć cztery pojedynki, które wygrywał w regulaminowym czasie,  ale z dość widoczną przewagą, co za każdym razem pozwalało sędziom podejmować jednogłośne werdykty - dodał.

Podczas tych zawodów dobrze spisali się także inny juniorzy młodsi, którzy zakończyli swoje pojedynki tuż za strefą medalową plasując się w pierwszej ósemce najlepszych w Polsce. Byli to: Marek Antczak, Emilia Szudeja, Wojciech Żurawski i Magdalena Daszkiewicz. Najbliższy start zawodników karate to kolejne mistrzostwa Polski i tym razem w kategorii juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-21 lat), które odbędą się 10 listopada w Ełku.


Komentarze