Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złota Oliwia

17-03-2021, 14:21 Agnieszka Lewko

Ostatni weekend lutego okazał się szczęśliwy dla Oliwii Suchy. Młoda biathloniska z Rudy Śląskiej wystartowała w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Dusznikach Zdrój i wywalczyła złoto indywidualnie oraz w sztafecie.


W pierwszym dniu mistrzostw Polski odbyły się biegi indywidualne. Oliwia po świetnym biegu i trzema niecelnymi strzałami na strzelnicy, z prawie półminutową przewagą, zdobyła mistrzostwo Polski zdobywając złoty medal. Z kolei w sobotnim sprincie do podium zabrakło jej niecałe 9 sekund. Ostatecznie zawodniczka zajęła 6. miejsce. Niedziela była podsumowaniem umiejętności zawodniczek w starcie sztafet. Oliwia wraz z klubowymi koleżankami w sztafecie zdobyła złoty medal. Przewaga na drugą sztafetą wyniosła aż +1:56.


Warto wspomnieć także, że podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego, odbywających się na Kubalonce w dniach 19 – 21 lutego, Oliwia Suchy zdobyła odpowiednio 2. oraz 3. Miejsce, a piątkowy i sobotni start pozwolił jej umocnić się w klasyfikacji generalnej. Po 8 występach w tym roku zajęła ostatecznie 1.miejsce w klasyfikacji generalnej.


Komentarze