Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złota Natalia

13-03-2019, 15:28 Agnieszka Lewko

Natalia Strzałka Mistrzynią Europy do lat 23! Zawodniczka Slavii pokonała reprezentantkę Rosji Khanum Velievą 3:0. Zapaśniczka podczas zawodów w serbskim Nowym Sadzie zdobyła złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy do lat 23. W finale kategorii do 68 kilogramów 21-letnia podopieczna Elżbiety Garmulewicz pokonała w finale Rosjankę.

- Jest to najpiękniejsze uczucie na całym świecie, kiedy stoi się na najwyższym stopniu podium. To co stało się  w Nowym Sadzie jeszcze do mnie nie dotarło. Jestem szczęśliwa – powiedziała po zawodach Natalia Strzałka.

W drodze po zwycięstwo Strzałka pokonała: Ukrainkę Alinę Rudnycką Lewycką 4:2, Turczynkę Kadriye Aksoy 8:4 raz w półfinale Białorusinkę Jauchenię Andrejczykawę 9:4. W finałowej walce przy doskonałej obronie Polki, sędziowie wskazali dwukrotnie pasywność Rosjanki, dzięki czemu rudzianka zdobyła dwa punkty. Na 15 sekund przed końcem pojedynku rudzianka wypchnęła rywalkę za matę, otrzymując trzeci punkt. Zawodniczka z Rudy Śląskiej największe sukcesy odnosiła w kategorii juniorek młodszych. Była medalistką mistrzostw świata i Europy kadetek oraz trzecią zawodniczką Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w 2014 roku. Przed rokiem z akademickich mistrzostw świata w Brazylii przywiozła srebrny medal.

Foto: Szymon Sikora


Komentarze