Zła passa Grunwaldu

01-10-2012, 19:55 Sandra Hajduk

Górnik Piaski – Grunwald Ruda Śląska 2:0 (2:0)

Gospodarze dobrze rozpoczęli pojedynek. Już w drugiej minucie po stałym fragmencie gry wyszli na prowadzenie. Rzut rożny dobrze wykonał Berliński i to on otworzył wynik spotkania. Po zdobyciu pierwszej bramki zawodnicy Górnika złapali wiatr w żagle i już 6 minut później zwiększyli swoją przewagę nad przyjezdnymi na 2:0. Po wrzuceniu piłki w pole karne głową pokonał Lamliha Szopa. Gospodarze nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu stwarzali groźne sytuacje pod bramką rudzian. W 26 minucie przed szansą na strzelenie bramki kontaktowej stanęli Łęcki i Kot. Najpierw strzał Łęckiego wybił bramkarz, a później piłka po dobitce Kota przeleciała tuż obok długiego słupka bramki. W 31 minucie zawodnik Górnika mógł zwiększyć prowadzenie swojego zespołu. W sytuacji sam na sam dobrze interweniował Lamlih. W końcówce gracz gospodarzy próbował lobem zaskoczyć Lamliha, ale piłka poszybowała obok bramki.

Na początku drugiej połowy ponownie przed szansą na strzelenie bramki kontaktowej stanęli zawodnicy Grunwaldu. Świetnym strzałem z dystansu popisał się Oswald. Piłka jednak odbiła się od słupka bramki gospodarzy. W 62 minucie zawodnik Górnika został ukarany czerwoną kartką. Chociaż zespół gospodarzy grał przez prawie pół godziny w dziesiątkę to zawodnikom Grunwaldu nie udało się zdobyć chociaż bramki kontaktowej. W związku z tym musieli się oni pogodzić z porażką. Dla zawodników Grunwaldu jest to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Można zatem uznać, że zła passa trwa.

Grunwald: Lamlih - Oswald, Jarczyk (kpt), Łęcki (76’ Simon) - Szpoton - Gruchalski (46’ Stawowy), Dreszer (65’ Karcz), Maciongowski, Szczypior - Kot, Kucharz

Trener: Teodor Wawoczny