Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zimowe szaleństwo przed Aquadromem

15-12-2017, 20:57 Agnieszka Lewko

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą już poszaleć na tafli przed Aquadromem. W miniony piątek (15.12) oficjalnie otwarte zostało lodowisko przy rudzkim parku wodnym, które będzie czynne aż do końca lutego przyszłego roku.

- W tym roku znowu postanowiliśmy otworzyć lodowisko przed Aquadromem. To już taka nasza mała tradycja, ale miejmy nadzieję, że stała, która każdej zimy zagości przed parkiem wodnym. Lodowisko cieszy mieszkańców- zaznaczyła Izabela Koźmińska - Życzkowska, dyrektor wizerunku i promocji w Aquadromie. -  Zeszły rok pokazał nam, że lodowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i wydaje mam się, że w tym roku będzie podobnie. Cieszę się, że otwarcie mamy już za sobą i że wszystko się udało, mimo że pogoda spłatała nam sporego figla. Temperatura była zbyt wysoka i przez to lód nie chciał zamarznąć, dlatego aż do ostatniej chwili nie byliśmy pewni czy otworzymy ślizgawkę na czas - dodała.

W dzień otwarcia lodowiska dzieci i młodzież, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia, mogły poszaleć na tafli za darmo. Zadbano także o specjalne menu rozgrzewające, z którego po wysiłku na lodowisku mogli skorzystać łyżwiarze. - Zapraszamy serdecznie do naszego Aqua Bistro na pyszną szarlotkę oraz gorącą czekoladę. Te smakołyki przygotowaliśmy specjalnie z myślą o łyżwiarzach, którzy przyszli na otwarcie lodowiska, jednak różne przysmaki będziemy serwować tam przez cały czas - podkreśliła Izabela Koźmińska-Życzkowska.

 W kolejnych zimowych dniach działania ślizgawki wszyscy chętni będą mogli wejść na lodowisko za 5 zł i także za 5 zł wypożyczyć łyżwy.  Lodowisko czynne będzie w dni powszednie w godzinach od 16 do 21 oraz weekendy od 10 do 21. Jednak w Wigilię oraz w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i w sylwestra ślizgawka będzie zamknięta.


Komentarze