Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zimowe derby na remis

11-02-2012, 16:02 Tadeusz Piątkowski

 Slavia – Wawel 1:1 (0:1)

Sparingowe derby Rudy Śląskiej pomiędzy Slavią i Wawelem rozegrano w Chorzowie. Powód? Nie nadające się do gry boisko na stadionie MOSiR. Kiedyś taki mecz wywoływał sporo emocji i powszechnie mówiono, że są to derby KWK Pokój, gdyż ta kopalnia była opiekunem obu klubów. W sobotę ostro nie było, gdyż zapędy zawodników oprócz arbitrów, tonował mróz. W pierwszej połowie trener Slavii desygnował do gry w większości zawodnik…ów zmianowych oraz testowanych. Na ich tle lepiej prezentował się Wawel, który stworzył pięć sytuacji podbramkowych, z których wykorzystał jedną. Pod koniec pierwszej odsłony, ładnym strzałem popisał się Mol i pokonał Wójcika. Slavia odpowiedziała jedną groźną akcją. Po zmianie stron było odwrotnie. Grająca w pełnym składzie Slavia dominowała na boisku, stwarzając zagrożenia dla bramki Wawelu. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Kamil Magiera (trzykrotnie), Zalewski i Moritz. Podobnie jak przed przerwą, padła jedna bramka, którą zdobył Zalewski, wyrównując stan meczu na 1:1.

 

Slavia: Wójcik – Szymański, Szaruga, Pawlak, zawodnik testowany, Szaton, Walczak, Kazik, zawodnik testowany, Cieślok, Chmurczyk. Ba zmiany weszli: Bocian, K. Magiera, Kowalik, Koseła, Met, Puschhaus, Zalewski, Moritz.

Bramka: Zalewski

Wawel: Drobina – Koś, Grzywa, Kozłowski, Bogusz, Lokaj, Zięcik, Piętoń, Wawrzyczek, Pożoga, Mol. Na zmiany weszli: Wilczek, D. Magiera, Matuszczyk, Sładkowski, Skwarek.

Bramka: Mol


 


Komentarze