Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zieloni wiceliderem

15-09-2013, 11:23 Sandra Hajduk

W sobotę zieloni pojechali do Tarnowskich Gór, by zmierzyć się z tamtejszym Gwarkiem. Odnieśli oni kolejne zwycięstwo i zainkasowali komplet punktów, dzięki czemu zostali wiceliderem tabeli.

 

Grunwald objął prowadzenie już w dziewiątej minucie meczu. Błąd obrony wykorzystał Kot, który odegrał w polu karnym do Brzozowskiego, a ten wpakował piłkę do bramki. Następie atakowała raz jedna a raz druga strona. W końcu w 21 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kot – trzy razy uderzał on na bramkę Gwarka i w końcu za trzecim razem trafił. 16 minut później niepilnowany zawodnik Gwarka wbiegł w pole karne i pokonał Haasa, strzelając bramkę kontaktową. Na przerwę zieloni schodzili z jednobramkową przewagą.

 

Udało się ją jednak powiększyć w drugiej części spotkania. W 59 minucie Maciongowski podał do Brzozowskiego, a ten uderzył na długi róg i trafił. Przed szansą ponownego wpisania się na listę strzelców stanęli w końcówce jeszcze Kot i Brzozowski. Po strzale tego pierwszego w 78 minucie piłka obiła słupek, zaś uderzenie tego drugiego było niecelne.

 

Gwarek musiał uznać wyższość Grunwaldu i przegrał u siebie 1:3.

 

Gwarek Tarnowskie Góry – Grunwald Ruda Śląska 1:3

Grunwald Ruda Śląska: Haas - Oswald, Szpoton (kpt), Łęcki - Dreszer, Maciongowski, Wolek, Jagodziński, Szczypior - Kot, Brzozowski
Rezerwa: Majchrzak - Nowicki, Simon, Kowalski, Lein, Wróblewski, Szczygieł
Trener: Teodor Wawoczny


Komentarze