Zgoda ze zwycięstwem

22-02-2023, 10:49 Dawid Kosmalski

Rudzkie szczypiornistki pewnie pokonały KS Bystra 37:27 (19:12) w 9. kolejce II ligi kobiet. Dzięki temu Zgoda nadal przewodzi w stawce i zmierza po awans do I ligi.

Już od pierwszych minut bielszowiczanki przejęły inicjatywę i szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Szczypiornistki z Bystrej na chwilę wróciły do gry, doprowadzając do remisu 4:4. Jednak dobre interwencje bramkarki Justyny Gontarek i skuteczność pod bramką rywalek Oliwii Szewczyk sprawiły, że Zgoda ponownie odskoczyła rywalkom. Ponadto świetnie w tej fazie meczu rzucała Natalia Szydełko, która przyczyniła się do prowadzenia Zgody do przerwy 19:12.

W drugiej połowie przewaga gospodyń rosła. Szczypiornistki Bystrej miały problemy z fi nalizowaniem akcji, co błyskawicznymi kontrami wykorzystywała m.in. Dominika Krzysteczko, a celnie rzuty karne wykonywała Weronika Zalewska. Ostatecznie przewaga nad Bystrą wyniosła dziesięć bramek, co w pełni pokazało różnicę umiejętności pomiędzy obiema drużynami. Drużyna seniorek z Bielszowic następnie ligowe spotkanie rozegra w połowie marca na wyjeździe z KS Dąbrowa.

Na juniorki Zgody natomiast czeka wielkie wyzwanie w ramach 1/4 Mistrzostw Polski. Już w najbliższy weekend nasze szczypiornistki zmierzą się w Legnicy z lokalną Dziewiątką, a także z MKS Kusy Szczecin i SPR Arka Gdynia.

Zgoda Ruda Śląska – KS Bystra 37:27 (19:12)
Zgoda: Gontarek, Boruta – Nawrocka (3 bramki), Zawada (4), Tukaj (4), Korbel (1), Szewczyk (7), Zalewska (2), Podsiadło (1), Dera (1), Krzysteczko (6), Kondas (1), Madej, Małek (1), Szydełko (6).
Trenerzy: Marek Płatek, Józef Szmatłoch.
Bystra: Sofka – Habla (5), Hutyra, Małysiak (2), Matuła, Ostrowska (2), Pawelec (7), Tran Minh (5), Wrona (3), Zubek (3).
Trener: Roman Kubica.