Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zgoda triumfuje

18-03-2024, 19:28 Dawid Kosmalski

Bielszowicka Zgoda pokonała w sobotę (9.03) Śląsk Wrocław Handball 32:27 (14:8) w swoim dziewiątym meczu I ligi kobiet. Dzięki zwycięstwu rudzianki nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. Jednocześnie zrehabilitowały się za derbową porażkę z poprzedniej kolejki. 

Dość niespodziewanie to gościnie objęły prowadzenie za sprawą trafień Karoliny Łuszczyńskiej i Anity Ziajki. Jak się jednak miało okazać, był to jedyny moment spotkania, kiedy wrocławianki miały przewagę. Zgoda za sprawą m.in. Natalii Szydełko, Oliwii Szewczyk i Oliwii Dery wypracowała sobie sześciobramkowe prowadzenie. Przyłożyły się do niego również bramkarki. Agnieszka Zimowska i Justyna Gontarek skutecznie broniły rzuty karne wykonywane przez rywalki. Poza tym w pierwszej połowie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Ok. 20 minuty meczu zawodniczka Śląska, Weronika Przewdzięk, źle stanęła i doznała bolesnej kontuzji prawego kolana. Uraz okazał się na tyle poważny, iż zawodniczka musiała udać się do szpitala. 

W drugich 30 minutach Zgoda umiejętnie kontrolowała przebieg gry i nie pozwoliła Śląskowi na odrobienie strat do tego stopnia, iż po pięciu minutach obie drużyny dzieliło już dziewięć bramek. W dalszej części meczu bielszowiczanki nieco rozluźniły grę, zaczęły popełniać błędy, co pozwoliło rywalkom na zmniejszenie wymiaru porażki. 

Zgoda Ruda Śląska - Śląsk Wrocław Handball 32:27 (14:8)
Zgoda: Gontarek, Boruta, Zimowska - M. Krzysteczko (2 bramki), Nawrocka, Madej (2), Tukaj (4), Szewczyk (6), Zalewska, Podsiadło, Dera (5), D. Krzysteczko (3), Małek (2), Kania, Szydełko (8). Trenerzy: Marek Płatek, Józef Szmatłoch
Śląsk: Glabik, Margiel - Alwin, Kruk (1 bramka), Fryńsa (6), Klimaszewska (5), Przewdzięk (2), Michalak (2), Łuszczyńska (1), Pytel (3), Ziajka (2), Mogilska (4), Stokowiecka. Trener: Marek Palica


Komentarze