Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zgoda na tarczy

28-05-2012, 09:07 Tadeusz Danisz

Ósme, ostatnie miejsce zajęły młode szczypiornistki Zgody w finałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Rudzianki w Obornikach Wielkopolskich nie były stawiane w roli faworytek i w starciach z najlepszymi w tej kategorii wiekowej nie miały za wiele do powiedzenia. – Dla nas już sam awans do najlepszej ósemki był sukcesem – mówią w bielszowickim klubie.

Zgoda w „grupie śmierci” zmierzyła się z Vistalem Łączpolem Gdynia, KSS Kielce i Jutrzenką Płock. Na „dzień dobry” rudzianki uległy ekipie z Płocka 18:27 i to spotkanie w dużej mierze przekreśliło szanse naszej „siódemki” na dobrą pozycję w całych zawodach. Najwięcej bramek dla Zgody w pierwszym meczu uzyskały Magdalena Frątczak i Żaneta Baranowska – po 5. W drugim dniu Zgoda zmierzyła się z faworytem do złota, „siódemką” z Gdyni, która nie dała naszej ekipie żadnych szans. Łączpol wygrał 43:23, a w zespole Zgody wyróżniła się po raz kolejny Magdalena Frątczak. W ostatnim meczu grupowym Zgoda przegrała z KSS Kielce 14:42, a najskuteczniejszą zawodniczką w rudzkiej drużynie była ponownie Frątczak, która była zdecydowanie najlepszą szczypiornistką w zespole Józefa Szmatłocha. W ostatnim meczu grupowym zdobyła siedem bramek.

Zgoda zmagania grupowe zakończyła na ostatnim miejscu, z zerowym dorobkiem punktowym. Mimo tego bilansu nasza drużyna w całym turnieju mogła być nawet piąta, jeżeli wygrałaby dwa ostatnie mecze. Niestety, przegrała zarówno z Ruchem Chorzów 25:28 jak i w meczu o siódme miejsce z gospodyniami, Spartą Oborniki Wielkopolskie 28:35. Tym samym rudzianki z Wielkopolski wróciły na tarczy, notując w finale same porażki. Już jednak sam awans do decydującej rozgrywki można uznać za bardzo dobry prognostyk dla rudzkiej handballowej młodzieży.


Komentarze