Zgoda już w czołówce

21-02-2024, 21:40 Dawid Kosmalski

Seniorki bielszowickiej Zgody pokonały KPR II Gminy Bielszowice 41:30 (21:9) w ramach zaległego meczu 7. kolejki I ligi kobiet. Dzięki zwycięstwu drużyna Marka Płatka i Józefa Szmatłocha zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Już od pierwszych minut zawodniczki Zgody narzuciły rywalkom swoje tempo gry i szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie - po kwadransie gry wynik brzmiał 10:4 dla gospodyń. Za dobrą skuteczność w pierwszej połowie głównie odpowiadały Natalia Szydełko, Oliwia Szewczyk oraz Dominika Krzysteczko. Rywalki natomiast nie umiały znaleźć recepty na świetnie spisującą się w bramce Agnieszkę Zimowską oraz seryjnie trafiały w słupki i poprzeczkę. Jedenastobramkowa przewaga do przerwy całkowicie oddawała przebieg spotkania.

W drugich 30 minutach Zgoda kontrolowała przebieg meczu. Kolejne bramki zdobywała Szewczyk, swoje trafienia zaliczyły także Joanna Kania i Karolina Małek. Wśród zawodniczek z Kobierzyc wyróżniała się Magdalena Leśniak, która zdobyła 11 bramek - aż 9 z nich to bezbłędnie wykonywane rzuty karne. Bielszowiczanki natomiast w żadnym momencie spotkania nie pozwoliły KPR-owi zbliżyć się choćby na 10 bramek i finalne trafienie dla Zgody, pieczętujące imponujące zwycięstwo, zdobyła Kinga Zawada.

Zgoda Ruda Śląska - KPR II Gminy Kobierzyce 41:30 (21:9)
Zgoda: Zimowska, Gontarek, Boruta - Dera (2 bramki), Kania (4), D. Krzysteczko (6), M. Krzysteczko (3), Madej, Małek (4), Nawrocka, Podsiadło, Szewczyk (9), Szydełko (5), Tukaj (4), Zalewska (1), Zawada (3). Trenerzy: Marek Płatek, Józef Szmatłoch
KPR: Kiepura, Maćkowiak - Leśniak (11 bramek), Pawełek (5), Siekańska (4), Janecka (3), Kluj (2), Wronkowska (2), Bej (1), Smoleń (1), Starczewska (1), Brzoza. Trenerki: Grażyna Janczak, Beata Skalska.

W najbliższą niedzielę (25.02) czekają nas długo wyczekiwane rewanżowe derby Rudy Śląskiej. W hali MOSiR przy ulicy Kłodnickiej 95 o godz. 18 SPR Grunwald zmierzy się ze Zgodą. W pierwszym, historycznym starciu tych drużyn w październiku lepsze okazały się bielszowiczanki, które wygrały 30:22 (14:12).