Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zgoda awansowała

03-04-2019, 14:59 Zgoda Bielszowice Ruda Śląska

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi, Zgoda zapewniła sobie miejsce w tabeli oraz przypieczętowała awans do I ligi. Zwycięstwo nad zespołem TOR Dobrzeń Wielki 17:21 (8:10) spowodowało, że już żadna z goniących ją drużyn, czyli Cracovia oraz Handball Rzeszów nie mają szans na wyprzedzenie Zgody w tabeli.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż dwie bramki. W 20 minucie na najwyższe prowadzenie i jednocześnie ostatnie w meczu (7:5) wyszły gospodynie. 4 bramki bielszowickiego zespołu (w tym 3 Julii Skubacz), wyprowadziły Zgodę na dwubramkowe prowadzenie (8:10). Druga połowa meczu była kontrolowana przede wszystkim przez rudzianki aż do 50 minuty. Zgoda prowadziła czterema bramkami (14:18) i zatrzymała się i dzięki bramkom Nalewaji dla TORu, gospodynie odrobiły część strat,. Zawodniczki Zgody jednak nie poddały się i zrobiły wszystko, żeby pokonać przeciwniczki.  

Skład zespołów: TOR Dobrzeń: Bucyk Małgorzata – Florianowicz, Gawlik 3, Kuchczyńska 5, Badowska, Nalewaja 4, Kokot, Koza 1, Kapuścik 3, Łachut, Bucyk Patrycja, Chochorowska. TRENER: Motyka, Lis.

Karne: 2/6.

Kary: 6min, (Bucyk Patrycja, Kokot, Florianowicz – po 2 min.).

 

Zgoda: Podsiedlik, Zimowska – Prokop 3, Kita 2, Zelek 1, Kuberek 3, Skubacz 7, Zawada 1, Korbel 1, Weichrauch, Chruścińska 3. TRENER: Płatek, Depta.

Karne: 2/3.

Kary: 8min, (Prokop 6min, Zelek 2min).

 

TOR Dobrzeń Wielki. – KS Zgoda Ruda Śląska 18:21 (8:10)


Komentarze