Zgoda awansowała

03-04-2019, 14:59 Zgoda Bielszowice Ruda Śląska

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi, Zgoda zapewniła sobie miejsce w tabeli oraz przypieczętowała awans do I ligi. Zwycięstwo nad zespołem TOR Dobrzeń Wielki 17:21 (8:10) spowodowało, że już żadna z goniących ją drużyn, czyli Cracovia oraz Handball Rzeszów nie mają szans na wyprzedzenie Zgody w tabeli.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż dwie bramki. W 20 minucie na najwyższe prowadzenie i jednocześnie ostatnie w meczu (7:5) wyszły gospodynie. 4 bramki bielszowickiego zespołu (w tym 3 Julii Skubacz), wyprowadziły Zgodę na dwubramkowe prowadzenie (8:10). Druga połowa meczu była kontrolowana przede wszystkim przez rudzianki aż do 50 minuty. Zgoda prowadziła czterema bramkami (14:18) i zatrzymała się i dzięki bramkom Nalewaji dla TORu, gospodynie odrobiły część strat,. Zawodniczki Zgody jednak nie poddały się i zrobiły wszystko, żeby pokonać przeciwniczki.

Skład zespołów: TOR Dobrzeń: Bucyk Małgorzata – Florianowicz, Gawlik 3, Kuchczyńska 5, Badowska, Nalewaja 4, Kokot, Koza 1, Kapuścik 3, Łachut, Bucyk Patrycja, Chochorowska. TRENER: Motyka, Lis.