Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zdrowie psychiczne przede wszystkim

18-09-2018, 10:50 Agnieszka Lewko

Już po raz czwarty  w sobotę (15.09) odbył się „Bieg dla Zdrowia Psychicznego. Na Burloch Arenie spotkali się nie tylko zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking, ale również pacjenci i ich rodziny, lekarze oraz terapeuci ze Szpitala Miejskiego w Goduli.

- Mieliśmy w tym roku rekordową liczbę uczestników, bo ponad 260 biegaczy, entuzjastów nordic walking oraz niepełnosprawnych na wózkach. Na szczęście pogoda w sobotę dopisała i bezproblemowo pod namiotami mogło też zafunkcjonować Miasteczko Zdrowia. Tam wszyscy uczestnicy biegu mogli skorzystać z darmowych badań i specjalistycznych porad z zakresu: diabetologii, chorób słuchu, zdrowego żywienia itp. - zaznaczył Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Po raz pierwszy na naszym biegu były też dmuchańce dla najmłodszych i food truck ze słodkościami i kawą. Odbył się również tradycyjnie kiermasz prac pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziennej, prace to efekt prowadzonej z nimi terapii zajęciowej. Co ważne w biegu wystartowało też kilkunastu naszych pacjentów. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oprócz pamiątkowych medali, dyplomów i koszulek uhonorawni zostali również ufundowanymi przez szpital nagrodami rzeczowymi - dodał.

W trakcie imprezy prowadzona była charytatywna zbiórka na rzecz chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną 4-letniego Nikodema Brzozy. Zaangażowali się w nią wolontariusze rudzkiej Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja oraz pracownicy szpitala. Biegacze sprawdzili swoje siły w biegu na dystansie 2,5 lub 5 km, a zawodnicy nordic walking na dystansie 5 km. Odbył się także wyścig osób na wózkach inwalidzkich.


Komentarze