Zdominowali przeciwnika

03-11-2013, 08:04 Robert Połzoń

Kibice Gwiazdy Ruda Śląska mogli czuć niepokój tylko w trakcie pierwszych piętnastu minut meczu z drużyną RAF Heiro Rzeszów. Z upływem kolejnych minut rudzianie grali coraz swobodniej co w efekcie przyniosło gospodarzom zwycięstwo aż 14:3.

Pierwsze trafienie dla gospodarzy padło dopiero w ósmej minucie. Jego autorem był Łuszczek, który z ostrego konta, precyzyjnym uderzeniem wbił piłkę do bramki. Gospodarze szukali kolejnych trafień jednak częste ataki nie były skuteczne. W 15 minucie zawodnicy z Rzeszowa przeprowadzili jedną z nielicznych kontr i doprowadzili do remisu. Bramka ta okazała się kubłem zimnej wody, który szybko otrzeźwił zawodników Gwiazdy. Przed końcem pierwszej połowy rudzianie zdołali wyjść na prowadzenie 4:1 po kolejnej bramce Łuszczka i dwóch trafieniach Krzymińskiego.

W drugiej połowie rozpędzeni zawodnicy Gwiazdy zaprezentowali zdecydowanie lepszą skuteczność, czego efektem było zdobycie aż dziesięciu goli – trzy bramki zdobył Łuszczek, po dwa trafienia zanotował Krzymiński i Grudzień natomiast jedną bramkę na swoje konto zapisali: Wawrzyczek, Siadul i Piasecki. Goście na tą nawałnicę bramek zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma skutecznymi trafieniami.

- Początek był trochę nerwowy, bo stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji ale nie udało nam się ich wykorzystać. W momencie gdy strzeliliśmy drugą a później trzecią bramkę zawodnicy się rozluźnili i zwiększyła się także ich skuteczność – tłumaczy Tomasz Klimas, trener Gwiazdy Ruda Śląska. - Przed nami teraz pięć bardzo ciężkich meczy, w których musimy wykorzystać wszystkie nadążające się okazję by strzelać bramki- dodaje.

Gwiazda Ruda Śląska -  RAF Heiro Rzeszów 14:3 (4:1)
Gwiazda: Lasik, Mężyk, Łuszczek, Siadul, Krzymiński, Działach, Zabłocki, Białek, Piasecki, Grudzień, Bereta, Wawrzyczek, Hiszpański
Trener: Tomasz Klimas