Zdominowali przeciwnika

13-10-2013, 11:26 Robert Połzoń

Po przegranej w pierwszej kolejce, Pogoń Ruda Śląska zmierzyła się na własnej hali z zespołem DAAS Basket Hills Bielsko-Biała. Po pierwszej kwarcie tego meczu nic nie zapowiadało, że rudzianie zdołają wygrać to spotkanie różnicą aż 30 punktów.

Pierwsze dziesięć minut rywalizacji charakteryzowała dość nerwowa gra obydwu drużyn. Pogoń przez większą część tej kwarty prowadziła, jednak dekoncentracja w ostatnich dwóch minutach podopiecznych Marcina Cyrana sprawiła, że zakończyła się ona wynikiem 18:19.

Sygnał rozpoczynający drugą kwartę był punktem zwrotnym wydarzeń rozgrywających się na parkiecie. Od tego momentu gospodarze, popisywali się dobrą skutecznością oraz konsekwentnie grali w obronie, zmuszając tym samym bielszczan do popełniania błędów. W rezultacie druga część gry zakończyła się wynikiem 42:36.

W trzeciej i czwartej kwarcie Pogoń ograniczyła ilość błędów do minimum, co przekładało się na coraz większą przewagę punktową. Na wyróżnienie w tej części meczu zasługuje Stankala, który zdobył w dwóch ostatnich kwartach 12 punktów i zaliczył trzy zbiórki w obronie. W trakcie całego spotkania najwięcej punktów zdobyli Wilkin i Tomecki. Dźwięk kończący mecz zatrzymał zdobycze punktowe na wyniku 89:59.

- Przegraliśmy spotkanie tydzień temu, więc dziś podeszliśmy do meczu bardzo skoncentrowani. Wprowadziło to trochę nerwowości na początku, jednak z biegiem czasu było coraz lepiej. Tak to miało wyglądać - podkreślał po meczu Marcin Cyran, trener Pogoni.

KS Pogoń Ruda Śląska – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 89:59

Pogoń Ruda Śląska: Jeleń 5, Kuczera 6, Mol 7, Stankala 17, Sgodzaj 6,Bobrowski 1, Wilkin 15, Goczok 3, Morawiec 6, Tomecki 17, Łapot 6

Trener: Marcin Cyran