Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zawody jeździeckie już w niedzielę

27-09-2018, 10:13 Agnieszka Lewko

Już w najbliższą niedzielę, 30 września, odbędzie się XI edycja Pucharu Omegi - zawodów jeździeckich organizowanych przez Sportowy Klub Jeździecki OMEGA. Mieszkańcy Rudy Śląskiej i okolic będą mieli okazję spędzić czas w sympatycznej i rodzinnej atmosferze, oglądając zmagania starszych i młodszych zawodników klubu w konkursie skoków przez przeszkody oraz ujeżdżenia. Zawody odbędą się w Stajni Omega przy ul. Władysława Jagiełły 8 w Rudzie Śląskiej, a nagrody dla zwycięzców wręczy gość honorowy – sam Prezydent Miasta Rudy Śląskiej.

Głównym celem Pucharu Omegi jest upowszechnienie zdrowego trybu życia i pasji sportowej wśród mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic. Jest to również wspaniała okazja, aby podzielić się z innymi naszą pasją i miłością do koni. Być może zawody Pucharu Omegi zainspirują innych do uprawiania tego pięknego sportu jakim jest jeździectwo. Jesteśmy przekonani, że warto nas odwiedzić, aby zobaczyć rywalizację sportową w wykonaniu naszych zawodników  – mówi Karolina Warzybok, organizatorka zawodów.

Puchar Omegi odbywa się cyklicznie dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Jest elementem przygotowań zawodników SKJ Omega do takich imprez jak Puchar Polski WKKW, Akademickie Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu czy Mistrzostwa Śląska.

Zawody rozgrywane będą w dwóch konkurencjach: skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie.

Planowany harmonogram imprezy:

11:00 Oficjalne rozpoczęcie zawodów         

11:15 Rozpoczęcie konkursu ujeżdżenia

13:00 Ogłoszenie wyników konkursu ujeżdżenia

13:45 Rozpoczęcie konkursu skoków przez przeszkody

14:45 Ogłoszenie wyników konkursu skoków

Serdecznie zapraszamy!


Komentarze