Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zaskakująca porażka

24-09-2012, 19:52 Sandra Hajduk

Urania - Rymer Rybnik 1:3 (1:2)

Urania: Pardela, Piszczatowski, Baran, Jańczak, Grzesik, Kamieński, Bujny ('77 Lenkiewicz), Oczko, Kornas, Miszka ('46 Stefanowski), Zalewski ('73 Michalski)

Trener: Stanisław Mikusz

Przez pierwsze minuty spotkania to kochłowiczanie wyraźnie dominowali na boisku. Efektem takiego stanu rzeczy była strzelona w 23 minucie spotkania bramka. Oczko dośrodkował z lewej strony boiska a Zalewski w zasadzie na pół z obrońcą gości wbił piłkę w sam środek bramki zaraz pod poprzeczkę. Już 2 minuty później zawodnicy Uranii dwukrotnie obili słupek – najpierw z akcji zrobił to Zalewski, a później po dobitce strzałem z półwoleja Kamieński. Następnie odżyli przyjezdni. W 32 minucie po aucie dla gości z 16 metrów strzela zawodnik Rymera i umieszcza futbolówkę tuż przy słupku, w bramce Uranii. Goście poszli za ciosem i już kilka minut później objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne do bramki znów trafił zawodnik z Rybnika. W ostatnich minutach pierwszej połowy do wyrównania mógł doprowadzić jeszcze Kornas, ale jego strzał został wybity przez bramkarza.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Uranii rzucili się do odrabiania strat, ale w 53 minucie ponownie bramkę zdobywają przyjezdni. Niepilnowany w polu karnym zawodnik z Rybnika wyskoczył do wrzuconej w pole karne piłki i głową pokonał Pardelę. Następnie mający dwubramkową przewagę rywal trochę się cofnął, jednak brak skuteczności rudzian nie pozwoliła im na strzelenie chociażby bramki kontaktowej.


Komentarze