Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zapaśnicze zmagania na medal

11-12-2018, 11:05 ZKS Slavia Ruda Śląska

Zapaśniczki Slavii triumfowały podczas turnieju zapaśniczego „Czarny Bór Open”, który odbył się w miniony weekend w Czarnym Borze.

- W tegorocznej edycji tych prestiżowych zawodów wzięło udział 335 zawodniczek z 15 krajów, w tym dwunastoosobowa ekipa rudzkiej Slavii. Najlepiej z rudzianek zaprezentowały się: Kamila Kulwicka, która w doskonałym stylu wywalczyła złoty medal w kategorii do 72 kg i Natalia Strzałka zajmując drugie miejsce w kategorii do 68 kg i Paulina Kuc, która stanęła na najniższym stopniu podium kategorii do 27 kg - mówi Tomasz Garczyński z ZKS-u Slavia Ruda Śląska.

Z kolei tydzień wcześniej  w hali zapaśniczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzegowie rozegrany został  Turniej Mikołajkowy dla najmłodszych adeptów zapasów.  W zawodach rywalizowało sześćdziesięciu uczestników, zarówno dziewcząt jak i chłopców, trenujących na codzień pod okiem trenerów ZKS-u Slavia Ruda Śląska.

- Dla niektórych zawodników były to pierwsze kroki stawiane na zapaśniczych matach i z pewnością w pokonaniu stresu przedstartowego pomógł im doping i wsparcie od sporej liczby zgromadzonych na trybunach kibiców. Jak przystało na Turniej Mikołajkowy, nie mogło zabraknąć prezentów, a każdy z uczestników został hojnie obdarowany przez Mikołaja, w którego rolę, tym razem wcielili się sponsorzy i współorganizatorzy zawodów - zaznaczył Tomasz Garczyński.


Komentarze