Zapaśnicze sukcesy

17-11-2013, 19:10 Sandra Hajduk

Szereg sukcesów odnieśli w ten weekend zapaśnicy ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska.

Zawodniczki ZKS SLAVIA Ruda Śląska bardzo dobrze zaprezentowały się w zawodach o Puchar Polski Juniorek i Kadetek w zapasach kobiet, które rozegrane zostały w dniach 15 i 16 listopada w Stargardzie Szczecińskim.

Podopieczne Elżbiety Garmulewicz wywalczyły trzy medale, dwa złote i jeden brązowy. W rywalizacji juniorek w kategorii do 55 kg pierwsze miejsce zajęła Natalia Kubaty zgłaszając tym swoje aspiracje do miejsca w składzie Reprezentacji Polski na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i Świata. Drugi medal w grupie juniorek wywalczyła rywalizująca w kategorii do 51 kg Justyna Respondek Wśród kadetek w kategorii do 70 kg nie miała sobie równych Natalia Strzałka, która zdecydowanie wygrała wszystkie pojedynki.

W sobotę 16 listopada w Bieruniu rozegrane zostały zawody o Puchar Śląska Dzieci w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych udział wzięła 14-stoosobowa reprezentacja ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska. Młodzi rudzianie zaprezentowali się doskonale zdobywając, aż 7 złotych medali, na najwyższym stopniu podium stanęli: Tomasz Gawron, Arkadiusz Czuba, Denis Krzykowski, Gaetano Alfano, Daniel Lisoń, Natalia Piosek i Oliwer Bartoszek. Drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Adrian Sobiegala, Damian Remisz i Kamila Czapla Brązowe medale przypadły w udziale Dawidowi Zawadzie, Maciejowi Hajdarze, Wiktorowi Botorowi oraz Gabrielowi Kuropatwie.

Zaś Bartosz Szałowski, zawodnik ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska, zanotował bardzo dobry występ reprezentując barwy naszego kraju w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym, który rozegrany został 15 i 16 listopada w Koszycach na Słowacji. Bartek zajął II miejsce w kategorii do 50 kg, ulegając w finale reprezentantowi Niemiec.

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląska