Zapaśnicy z medalami

16-05-2019, 16:01 KS Slavia Ruda Śląska

Miniony weekend okazał się udany dla zawodników Pogoni i Slavii. W Kiełpinach koło Kartuz odbyły się LXXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Filip Chrząszcz zajął w tych zawodach trzecie miejsce w kategorii olimpijskiej 87 kg, natomiast Michał Kareciński uplasował się na szóstym miejscu w kategorii 63 kg. Z kolei Slavia popisała się podczas Otwartych Mistrzostw Śląska Młodzików i Kadetów w zapasach w stylu wolnym w Dąbrowie Górniczej. Reprezentacja ZKS Slavia Ruda Śląska wywalczyła 12 medali w młodzikach i 11 w kadetach. Najcenniejsze, złote medale zdobyli: Aleksander Czarnota, Wiktor Moskalik, Marcin Tomczyk, Kamil Fiuk, Kamil Zanjat i Klaudiusz Gwózdek. Na drugim stopniu podium stanęli: Jakub Duda, Jakub Lekston, Adam Wenzel, Fabian Wrona, Artur Żołdak, Filip Jurzyca, Robert Gawlik, Dawid Warcholik.

Brązowe medale wywalczyli: Piotr Kaszczuk, Dominik Czupala, Kamil Hałas, Bartosz Madejczyk, Mikołaj Bińczak, Mateusz Ociepka, Maksymilian Bochenek, Adam Cepok, Tomasz Zygmuntowicz.