Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zapaśnicy na medal

09-07-2018, 15:07 Agnieszka Lewko

Cztery medale wywalczyli zawodnicy ZKS-u Slavia Ruda Śląska podczas Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, tym razem w grupie seniorów, czyli najbardziej prestiżowej. Championat krajowy rozegrany został w dniach 7-8 lipca w Teresinie na Mazowszu.

- Po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski wywalczył Andrzej Sokalski, który tym razem rywalizował w kategorii do 79 kg. Po rocznej przerwie na najwyższy stopień podium wrócił Grzegorz Łabus, który po dramatycznym pojedynku w finale kategorii do 61 kg, pokonał  zawodnika gospodarzy Viktara Shmuliai - tłumaczył Tomasz Garczyński, trener ZSK-u Slavia Ruda Śląska. -  W pojedynku finałowym kategorii do 92 kg wystąpił Kamil Wojciechowski, musiał on jednak uznać wyższość swego przeciwnika, którym był Zbigniew Baranowski z AKS- u Białogard. Bez względu na to srebrny medal to doskonały wynik Kamila. Dużą niespodziankę sprawił natomiast  Dawid Strzałka, najmłodszy  z zawodników Slavii uczestniczących w Mistrzostwach Polski. Po doskonałych pojedynkach Dawid wywalczył brązowy medal w kategorii do 70 kg. - dodał.

Co więcej, Adrian Drobina, Arkadiusz Orłowski i Adam Gryc zajęli wysoko punktowane 5. miejsca. A w klasyfikacji klubowej ZKS Slavia Ruda Śląska zajął drugie miejsce, ulegając jedynie ekipie gospodarzy, czyli LKS-owi Mazowsze Teresin.


Komentarze