Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zapaśnicy idą jak burza

15-11-2017, 12:55 ZKS Slavia Ruda Śląska

W miniony weekend w Berlinie rozegrana została tegoroczna edycja Międzynarodowego Turnieju w zapasach kobiet. Bardzo dobrze, na tle swoich przeciwniczek z europejskiej czołówki, zaprezentowały się, startujące w barwach naszego kraju, zawodniczki ZKS-u Slavia Ruda Śląska.

Kamila Kulwicka zajęła drugie miejsce w kategorii do 68 kg, a Paulina Danisz i Dominika Kulwicka stanęły na najniższym stopniu podium, odpowiednio w kategoriach 61 kg i 57 kg, z kolei Angelika Mytkowska była piąta w kategorii do 55 kg. Warto zaznaczyć także, że już niedługo Natalia Kubaty i Natalia Strzałka wystąpią na Mistrzostwach Świata U23 w zapasach. Od 21 do 26 listopada Bydgoszcz będzie gościła zawodniczki i zawodników z 54 krajów świata, którzy będą rywalizować podczas pierwszych w historii Mistrzostwach Świata U23 w zapasach. W tej historycznej imprezie nie mogło zabraknąć właśnie zawodniczek rudzkiej Slavii. Natalia Kubaty i Natalia Strzałka będą bronić barw naszego kraju, odpowiednio w kategoriach 63 kg i 69 kg. Natalię Kubaty zobaczymy na bydgoskich matach 23.11.2017 (czwartek), natomiast Natalię Strzałkę 24.11.2017 (piątek).

Z kolei w Dzień Niepodległości (11.10) rudzcy zapaśnicy wzięli udział w Ogólnopolskim Memoriale im. Tadeusza Sety i Henryka Nowocienia w zapasach w stylu wolnym. W zawodach, które odbyły się  w Borkowicach  uczestniczyli zawodnicy w grupie dzieci, młodzików i kadetów. Zawodnicy Slavii zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając pięć złotych medali (Sajmon Klepacki (53 kg), Tomasz Gawron (59 kg), Aleksander Czarnota (66 kg), Marcel Wójcik (85 kg) i Dawid Gawlik (100 kg)), trzy medale srebrne (Jakub Lekston (47 kg), Kamil Kaiser (53 kg), Damian Remisz (63 kg) i jeden medal brązowy (Klaudiusz Wiezner (63 kg)).


Komentarze