Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrały w "kotle czarownic"

10-04-2018, 09:58 Agnieszka Lewko

Dziewczęta ze szkoły Podstawowej nr 23 im. J. Brzechwy z Bykowiny świetnie zaprezentowały się podczas  rozgrywek finału XVIII edycji Turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”. Do finału, który odbył się na terenach Stadionu Śląskiego w dniach od 4 do 6 kwietnia, zakwalifikowały się dwie drużyny z Rudy Śląskiej reprezentujące rudzkie szkoły. W kategorii U – 10 chłopców, drużynę wystawiła Szkoła Podstawowa nr 21, którzy jednak odpadli po zażartych pojedynkach w eliminacjach. Z kolei w tej samej kategorii popisały się  dziewczyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 23 im. Jana Brzechwy z Bykowiny. Po pełnym poświęceniu eliminacjach (zwycięskie trzy pojedynki z drużynami trenującymi w klubach sportowych) i zakończonym zwycięstwem pojedynku w półfinale godnie zaprezentowały się w finale. Ostatni mecz zakończył się porażką. Mimo tego dla wszystkich była to niezwykła i wspaniała przygoda. Najlepszą bramkarką w kategorii U-10 została zawodniczka rudzkiej drużyny – Julia Czyż.

- Cała drużyna może  spokojnie powiedzieć, że należą do nielicznych, które grały i biegały po murawie „kotła czarownic”. Stadion wywarł olbrzymie wrażenie i z pewnością ta przygoda zostanie w pamięci na całe życie - zaznaczył Krzysztof Rodzoch, opiekun młodzieży-  Dziewczynki na co dzień są uczennicami klasy trzeciej i czwartej. Nie miały do tej pory  kontaktu z wielką piłką, a rywalizowały jak równy z równym. W wielu  sytuacjach można było zauważyć dystans do zawodniczek trenujących kilka dni w tygodniu, ale dziewczyny klas nauczania wczesnoszkolnego nadrabiały sprawnością i przede wszystkim olbrzymimi ambicjami - dodał. 

Drużynę tworzyły: Agata Bugaj (kapitan drużyny), Julia Czyż, Maja Musioł, Amelia Klimek, Paulina Piela, Martyna Kacprzak , Wiktoria Schaniel, Zofia Kaczmarek, Kamila Przybyła i Julia Sikora. Opiekunami wicemistrzyń byli  Maciej Kiełtyka i Krzysztof Rodzoch.

Foto: Alladyn Studio – Krzysztof Wojdecki


Komentarze


10-04-2018, 11:01
Michal napisał(a):

A gdzie artykuły o 3 dziewczynach z Rudy Śląskiej rezentujące barwy KKS Katowice. 2 dziewczyny grały w u10 i do tego Weronika została królem strzelców. I 1 z u8 która 2 raz pod rząd zdobyła Puchar w kategorii U8 i była kapitanem drużyny?