Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali w Krakowie

14-01-2019, 14:12 Agnieszka Lewko

W piątek (11.01) młodzi zawodnicy Grunwaldu z rocznika 2011 sprawdzili swoje siły w turnieju finałowym „Tauron Energetyczny Junior Cup”, do którego wywalczyli awans w październikowych eliminacjach. W finale, który odbył się w Krakowie, zagrały 24 drużyny z południowej Polski. Finałowe zmagania toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: roczniku 2009 (9 drużyn), 2010 (8 drużyn) i 2011 (7 drużyn).

 Piłkarze Grunwaldu rozegrali sześć meczy, podczas których chłopcy pokazali, że potrafią zmierzyć się z każdą drużyną w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni Marcina Stępnia do ostatniej kolejki walczyli o podium w turnieju. Przed ostatnią serią gier mieli  szanse nawet na drugie miejsce, jednak przez poniesioną porażkę, musieli zadowolić się miejscami 4-5. Zwyciężył MKS Zaborze. Każdy mecz turnieju trwał 10 minut, grano 4 na 4.  Wyniki rozgrywek Grunwaldu:

Grunwald – KS Zakopane 3:2 (Wawro, Pludra, Dera)

Grunwald – MKS Zaborze 0:4

Grunwald – Nysa Kłaczyna 1:2 (Pludra)

Grunwald – MUKS Mineralni 1:1 (Stępień)

Grunwald – Akademia Pyskowice 3:2 (Gawenda 2, Pludra)

Grunwald – MUKP Dąbrowa Górnicza 0:3

 Kadra Grunwaldu: Wojciech Androsz, Igor Czachor, Igor Dera, Bartosz Gawenda, Norbert Pludra, Kacper Stępień, Jan Wawro. Trener: Marcin Stępień.

Foto: GKS Grunwald Ruda Śląska


Komentarze