Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali w darta

19-10-2020, 16:10 Agnieszka Lewko

I Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Soft Darcie za nami. W sobotę (10.10) do Rudy Śląskiej zjechało 48 zawodników z całego regionu, żeby powalczyć o mistrzowski tytuł. Jego laureatem został zawodnik z Chorzowa. Organizatorem zawodów było powstałe w lutym Rudzkie Stowarzyszenie Darta.

- Czterdziestu ośmiu zawodników musiało się zmierzyć ze sobą mimo zaostrzonych w tym dniu rygorom sanitarnym w całym kraju, impreza właśnie z powodu pandemii nie odbyła się w sierpniu kiedy to nasze miasto było czerwonej strefie, ale tym razem się udało. Atmosfera była wspaniała , a emocje  na poziomie mistrzowskim – podkreśla Zbigniew Litke z Rudzkiego Stowarzyszenia Darta.

Mistrzostwa zostały rozpoczęte trzema rzutami lotek do tarczy przez prezesa RSD Zbigniewa Hemka.

- W mistrzostwach uczestniczył na równi z pozostałymi zawodnikami 11-letni Karol Górowski z Chorzowa, który niejednemu dorosłemu przeciwnikowi pokazał gdzie jego miejsce. Chłopiec trenuje od grudnia a bakcyla złapał od swego ojca. Obaj traktują Darta jak wspaniałą zabawę. Karol zdobył więc tytuł Najlepszego Juniora Mistrzostw – dodał.

W sobotnich zawodach startowały także trzy panie, to już sprawdzone zawodniczki darta na Śląsku. Oprócz tego, że rywalizowały na równi z panami, to rozegrały między sobą osoby turniej rywalizując o tytuł Najlepszej Kobiety tych mistrzostw. Bezkonkurencyjna okazała się skarbnik RSD Barbara Pośpiech z Rudy Śląskiej, która w klasyfikacji ogólnej była piąta.

   Ostatni mecz turniejowy  rozegrany został przez Macieja Dybka z Chorzowa i Marcina Mysiorka z Świętochłowic. Lepszym okazał się chorzowianin, zdobywając tytuł Mistrz Rudy Śląskiej. Dwa trzecie miejsca zdobyli  prezes RSD Zbigniew Hemka z Rudy Śląskiej i Adrian Różycki z Chorzowa. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i pieniężne

Warto dodać, że we wrześniu w Rudzie Śląskiej ruszyła Rudzka Liga Darta w której walczy 9 drużyn. Za W przyszłym tygodniu z kolei ruszy comiesięczny turniej  Rudzki Dart Cap z finałem w czerwcu.  W tym roku RSD planuje zorganizować także turnieje z okazji 30-lecia ZKS Milon, który także jest uczestnikiem Rudzkiej Ligi oraz Turniej Barbórkowy.  Zawody odbyły się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska oraz Przewodniczącej Rady Miasta Ruda Śląska.


Komentarze


10-03-2021, 11:25
Malutki napisał(a):

Seba na FB jest profil Rudzkiego Stowarzyszenia Darta. Zapraszamy.

03-03-2021, 20:29
Seba napisał(a):

Gdzie można się zapisać w Rudzie Śląskie na rzutki do tarczy