Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zagrali o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej

19-12-2023, 16:36 Dawid Kosmalski

16 grudnia bielszowicka hala stała się areną zmagań w ramach I Fortuna Cup o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju zorganizowanym przez akademię FA Fortuna Ruda Śląska wzięło udział dziewięć zespołów. 

Drużyny podzielono na trzy grupy, z których do kolejnej fazy turnieju wyszło sześć. W trzech kolejnych meczach wyłoniono półfinalistów. Na tym etapie ze zmagań odpadła drużyna gospodarzy FA Fortuna. W półfinale Irex Gaz pokonał 3:0 zespół Slavioków, złożony z zawodników Slavii Ruda Śląska, natomiast w drugim półfinale Gru Serwis okazał się lepszy od Rodor System (1:0). W meczu o trzecie miejsce Rodor pewnie pokonał Slavioków (5:3), a w finale Irex Gaz Chorzów przegrał po rzutach karnych z Gru Serwis. W regulaminowych 12 minutach meczu było 1:1. 

FA Fortuna Ruda Śląska to nowa akademia piłkarska w naszym mieście. Jak mówi jej współzałożyciel, Sławomir Pach (w przeszłości gracz m.in. Zagłębia Lubin, Łódzkiego KS, Gwarka Tarnowskie Góry czy Zagłębia Sosnowiec) - Na tę chwilę mamy ponad 20 podopiecznych, którym chcemy zapewnić rozwój nie tylko pod względem piłkarskim, ale także motorycznym. Akademię założyliśmy wraz z Mateuszem Maturę i mamy dużo pomysłów, jak ją rozwinąć. Udało się nam pozyskać pierwszych partnerów, którzy nas wspierają. Sam turniej również ocenia pozytywnie - Cieszymy się, że tej dość oryginalnej formule wystąpiło dziewięć drużyn, w tym oldboje ŚlZPN, i mamy nadzieję zorganizować Fortuna Cup ponownie.

Na fotografii: Młodzi adepci futbolu mogli podczas turnieju spotkać się z Adamem Wolniewiczem (były zawodnik Górnika Zabrze) i Tomaszem Foszmańczykiem (obecnie Ruch Chorzów).

 


Komentarze